kids

Sprawdź co słychać...

w klasach I - III

Witajcie Wakacje!!!

W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo w środę 19 czerwca miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pierwsza oficjalna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej, a drugą część stanowiły spotkania poszczególnych klas z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe.

No i wtedy dotarło do nich, że naprawdę rozpoczęły się WAKACJE!!! Życzymy, aby były udane
i bezpieczne!

Najkulturalniejsi uczniowie klas I-III (II okres)

Gratulujemy zwłaszcza tym dzieciom, które otrzymały ten tytuł w I i II okresie roku szkolnego 2018/2019!!! Na zdjęciach kolejno uczniowie klas: Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa.

Wiosenne atrakcje

Wiosna to dla uczniów czas wyjazdów na zielone szkoły, czy szkolne wycieczki. 31.05.2019r. uczniowie młodszych klas uczestniczyli w rejsie statkiem po Wiśle, podziwiając panoramę Krakowa i słuchając płynących z megafonu ciekawych historii związanych z przeszłością naszego miasta.

Niektórym uczniom udało się jeszcze przed rejsem odwiedzić stojący nieopodal pomnik wiernego psa Dżoka i zrobić sobie zdjęcie pod ziejącym smokiem u stóp Wawelu.

Konkurs języka angielskiego "We're the Champions"

Regulamin konkursu

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie języka angielskiego „We’re the Champions”.

W konkursie uczestniczą uczniowie klas 1-3.

Cele konkursu:

• rozwijanie zdolności i zainteresowań językowych dzieci,

• motywowanie dzieci do uczenia się języka angielskiego,

• promowanie języka angielskiego jako atrakcyjnej dziedziny nauki,

• rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych,

• wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystywaniu zdobytej wiedzy
    i  umiejętności.

Regulamin:

1. Problematyka konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu języka angielskiego klas 1-3

1. Zgłoszenia przyjmuje pani Anna Michalik do 17 maja.

1. Konkurs odbędzie się w drugiej połowie maja (dokładna data będzie podana po skompletowaniu wszystkich zgłoszeń)

1. Uczestnicy konkursu będą pisemnie rozwiązywać test WŁAŚCIWY DLA SWOJEJ GRUPY WIEKOWEJ.

1. O zwycięstwie w konkursie zadecyduje suma punktów uzyskanych przez uczestnika za rozwiązanie testu.

1. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów o zwycięstwie zadecyduje pisemna dogrywka.

1. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Organizatorzy:

• nauczyciele języka angielskiego

Partnerzy konkursu:

• Rada Rodziców

Nagrody:

• laureaci otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe

UWAGA! WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST NAPISANIE PRZEZ RODZICÓW ZGODY NA UCZESTNICTWO DZIECKA W KONKURSIE ORAZ TERMINOWE PRZYSTĄPIENIE DO KONKURSU.

Dzień Otwarty w 107-ce

11 marca 2019r odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przyszłorocznych pierwszoklasistów. Rozpoczęliśmy go przedstawieniem pt. "Zniknięcie bajek" przygotowanym przez uczniów klasy IIa i IIb. W czasie, gdy dla dzieci trwało przedstawienie, ich Rodzice uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z Dyrektorem Szkoły. Po przedstawieniu nasi mali goście wzięli udział w licznych zajęciach zorganizowanych w klasach przez nauczycieli naszej szkoły. Były to:

"Ciekawe eksperymenty przyrodnicze"

"Łamigłówki matematyczne"

"Bajkowa zgaduj-zgadula"

"Plastyczni detektywi"

"Rytm i melodia"

"Sprawne ręce i coś więcej"

"English is fun"

Dzieci uczestnicząc w zajęciach zdobywały "pieczątki" potwierdzajace ich aktywny udział, a na zakończenie otrzymywały "Dyplom za odkrycie Szkoły Podstawowej nr 107".