kids

w klasach I - III

Konkurs językowo-plastyczny FIT & HEALTHY

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKOWO - PLASTYCZNEGO FIT & HEALTHY

ORGANIZATORZY: nauczyciele języka angielskiego z SP
nr 107 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie

PARTNERZY: Rada Rodziców i Macmillan Polska

UCZESTNICY: wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas 1-3

CELE:

• rozbudzanie kreatywności i rozwijanie zdolności artystycznych
  • wzbudzanie zainteresowanie językiem obcym
  • promocja zdrowego stylu życia

TERMINARZ:

• Informacje o konkursie 11 grudnia 2019r.
    • Gotowe prace przekazujemy do 8 stycznia 2020 r. (środa) nauczycielce języka angielskiego pani Annie Michalik
    • Ogłoszenie wyników odbędzie się 10 stycznia 2020 r.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

• Uczestnik konkursu samodzielnie przygotowuje JEDNĄ pracę w formacie A3, dowolną techniką. Ponadto na pracy konkursowej powinny się znaleźć hasła lub informacje w języku angielskim tematycznie związane ze zdrowym stylem życia
  • Przyjmowane będą prace opisane zgodnie ze wzorem:
    imię i nazwisko, klasa. Praca niepodpisana nie będzie dopuszczona do konkursu!
  • Złożenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora oraz wykorzystanie pracy konkursowej i nazwisk Uczestników dla potrzeb konkursu
  • Prace złożone na konkurs, jak też prawa autorskie z nimi związane, pozostaną własnością Organizatora

NAGRODY:

• Laureaci otrzymują dyplomy, pozytywne oceny z języka angielskiego oraz nagrody rzeczowe
  • O liczbie nagród decydują Organizatorzy i Jurorzy – nauczyciele angielskiego i plastyki
  • Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego pierwszy okres nauki

OCENIE BĘDĄ PODLEGAĆ:

zgodność z tematem, poprawność językowa, estetyka wykonania, stopień trudność techniki i oryginalność formy a także samodzielność wykonania i kreatywność

Wycieczka klas trzecich do Bochni.

W listopadzie klasy 3a i 3b wybrały się do Bochni, aby zwiedzić kopalnię soli. Takie wspólne wyjazdy dają wiele radości i pozwalają poznać interesujące miejsca. Wycieczka była niezwykle ciekawa, a dzięki niej zdobyliśmy cenną wiedzę o kopalni, legendach z nią związanych oraz ciężkiej pracy górników.

Super wycieczka i wspaniała przygoda!

Dzień Integracji w szkole 107

W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Integracji". Uczniowie mieli okazję spotkać się z artystą, malarzem panem Jerzym Galosem, który maluje piękne obrazy ustami. Była to doskonała okazja do tego, aby nasi uczniowie przekonali się, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze trzeba mieć wiarę w siebie oraz rozwijać swoje talenty i możliwości.

Wielkie zaciekawienie i mnóstwo pytań do artysty.

Ten dzień był pełen doświadczeń, ale ciekawie i miło spędzony.

Warsztaty w Muzeum Etnograficznym.

Pierwszaki wybrały się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty: "Góralski wypas" i "W dawnej szkole". Takie zajęcia to doskonała okazja, aby doskonalić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę. Podczas warsztatów uczniowie przeliczali przedmioty, poszukiwali elementów, musieli wykazać się spostrzegawczością oraz umiejętnościami współpracy w grupach.

Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne zapału do następnego wyjścia klasowego:)

Dla Niepodległej !!!

W czwartek przed Świętem Niepodległości klasa 3a i 3b zaprosiła nas na piękny program artystyczny przypominający najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Klasy I-III wraz z uczniami klas starszych wzięły też udział we wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego na sali gimnastycznej o godz. 11. 11.