• Standardy ochrony małoletnich

• Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu szkoły traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby.

Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem obowiązujące w naszej szkole są zawarte w dokumencie załączonym poniżej - (Standardy ochrony). W szkole dostępna jest również wersja papierowa.

Ustawa o ochronie małoletnich nakłada na Dyrektora Szkoły obowiązek uzyskania informacji, czy dane osoby dopuszczanej do działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz weryfikacja tej osoby pod kątem niekaralności.

Oznacza to, iż również opiekunowie szkolnych wyjść lub wycieczek zobowiązani są do:

1. Przedstawienia informacji z Krajowego Rejestru Karnego – (szczegóły o rodzaju i zakresie danych, które mają być przedmiotem informacji zawiera wzór zamieszczony poniżej).
        2. Przedłożenia stosownego oświadczenia w celu kontroli w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – (Załącznik 2) .
        3. Przedłożenia Oświadczenia o państwach zamieszkiwania – (Załącznik 3).
        4. Przedłożenia Oświadczenia o zapoznaniu się ze standardami ochrony dzieci oraz zasadami bezpiecznych relacji i zobowiązaniu do ich przestrzegania – (Załącznik 27).

Jeżeli w Oświadczeniu o państwach zamieszkiwania wskazane jest państwo inne niż Rzeczpospolita Polska należy przedłożyć zaświadczenie z rejestrów karalności państw trzecich w zakresie określonych przestępstw (lub odpowiadających im czynów zabronionych w przepisach prawa obcego).

W przypadku gdy prawo państwa, z którego ma być przedłożona informacja, nie przewiduje jej sporządzenia lub w danym państwie nie prowadzi się rejestru karnego konieczne jest złożenie Oświadczenia o niekaralności w państwach zamieszkiwania – (Załącznik 4).

• Formularze

• Kontakty

• ul. Zdrowa 6,
        31-216 Kraków,