• Rekrutacja 2024

• Informacje dla uczniów klas ósmych oraz rodziców w związku z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzona jest poprzez  Kompleksowy System Rekrutacji - e-Omikron (https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/omikron-public/). Znajdują się tam szczegółowe informacje o ofercie, teminarzu, zasadach rekrutacji i sposobie przeliczania na punkty wyników egzaminu ósmoklasisty i ocen umieszczonych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowe

To na co warto zwrócić uwagę w systemie Omikron:
        1) Większa, w tym roku ilość powiatów w systemie Omikron (miasto Kraków + powiaty: krakowski, proszowicki, olkuski, wadowicki i oświęcimski)
        2) Na stronie głównej strony do rekrutacji (z lewej strony) zakładka: STATYSTYKI, w której uczeń może zobaczyć m.in. limity liczbowe do danej grupy rekrutacyjnej,  ilu uczniów złożyło wniosek do danej grupy rekrutacyjnej, ile złożyło wniosek do danej grupy na pierwszym priorytecie.
        3) Zakładka: Zasady rekrutacji do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, tzn. techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2024/2025
        4) Zakładka: Zasady rekrutacji do oddziałów integracyjnych i terapeutycznych klasy pierwszej liceów ogólnokształcących (dla młodzieży), techników oraz branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2024/2025.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna pn. „Krakowski Ośrodek Kariery” (http://poradniakrakow.com.pl/2024/05/21/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych/).

Życzymy naszym uczniom trafnych wyborów i wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji.

• Formularze

• Kontakty

• ul. Zdrowa 6,
        31-216 Kraków,