Sprawdź co słychać... w klasach IV - VIII

 

Paszport turystyczny i materiały do konkursu.


Spotkanie z archeologią

Klasy 5 uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z grupą archeologów ze Stowarzyszenia "Archeologia bez tajemnic". Dzięki Gościom uczniowie  mogli poznać tajniki pracy archeologa, a także z bliska przyjrzeć się  zabytkom m.in. z epoki kamienia, żelaza oraz średniowiecznej ceramice. Była to niezwykła lekcja historii!!!

 

                                

 

 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Przedstawienie z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległosci przygotowane było w tym roku przez kalsy 6, pod czujnym okiem nauczycielki j, polskiego. Aktorzy zabrali nas w podróż przez historię, przypominając czasy trudnych zaborów, ale też radość jaką czuli Polacy z wolności w 1918 roku. Nie zabrakło pieknej poezji oraz pieśni, które razem z przedstawiającymi śpiewała publiczność.

 O godzinie 11.11, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" - "Szkoła do hymnu"

 

Warsztaty kulinarne

Do naszej szkoły przyjechała pani Joanna Mentel - dziennikarka, autorka książek, psycholog dziecięcy, pedagog, cukiernik i wielka pasjonatka gotowania.  Zaprosiła ponad 60 uczniów naszej szkoły z klas 4,5 i 7 do udziału w warsztatach kulinarnych, na których królowały warzywa.  Uczniowie kroili, siekali, rwali palcami, zgniatali, wyciskali sok, topili, smażyli, mieszali, używali blendera i wykonywali z przejęciem wszystko, co trzeba było zrobić, by przygotować:
krem z dyni i pieczonej papryki, salsę, sałatkę z gotowanymi burakami, dip jogurtowy, grzanki, kotleciki
z soczewicy i krem czekoladowy z cieciorki!
Było smacznie, zdrowo, ciekawie i kolorowo.Smile

   

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 już za nami! Pani Dyrektor gratulowała uczniom sukcesów w licznych konkursach międzyszkolnych oraz wręczała  nagrody i dyplomy za zajęte miejsce w konkursach szkolnych. Nauczyciele wychowania fizycznego rozdali medale i dyplomy za miejsca zdobyte podczas Dnia Sportu. Odbyła się też część artystyczna oraz pożegnanie kolegów z klas ósmych.

Specjalne przedstawienie- niespodziankę dla Absolwentów przygotowała klasa 5c, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, mogliśmy je oglądnąć w poniedziałek 17.06. 

Pożegnanie klas ósmych

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było pełne wzruszeń, ponieważ po raz pierwszy żegnaliśmy klasy ósme. Ten niezwykły moment pożegnania poprzedził Komers, podczas którego nasi ósmoklasiści przygotowali humorystyczne przedstawienie ukazujące ostatnie lata w naszej 107-mce. Bardzo dobrze się bawiliśmy i z uśmiechem wspominaliśmy wspólne lata, które przechodzą już do historii naszej szkoły.

Życzymy naszym Absolwentom kolejnych sukcesów  i pięknych lat.Smile


   

Strona 1 z 9