ang 

 Sprawdź co słychać... język angielski

 

 

 

INFORMATOR o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego od r. szk. 2018/2019 oraz rekrutacji

We wrześniu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informator opisujący formę i zakres wiadomości i umiejętności, które będą przedmiotem egzaminu z języka angielskiego po klasie ósmej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: https://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/Informator_P1_angielski.pdf

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 zostały opublikowane na stronie www MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/rekrutacja-na-rok-szkolny-20192020-2

 

LISTEN UP - szkolny konkurs słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim dla klas 4-8

Szkolny konkurs słuchania ze zrozumieniem


z języka angielskiego dla klas 4 -8

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja dla uczniów 4-8 konkursu Listen Up. Zwycięzcom gratulujemy. 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych – rok szkolny 2018/2019

W tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych wzięli udział uczniowie klas 4-8.

ETAP SZKOLNY w dn. 18 PAŹDZIERNIKA 2018 odbył się W NASZEJ SZKOLE. Udział w konkusie zgłosiło aż 43 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 14 uczniów.

Etap rejonowy odbył się 3 grudnia w naszej szkole. W finale wzięło udział 2 uczniów z klas 8. Zdobyli oni tytuł finalisty.

 

GRATULUJEMY!

   

Visit these websites!

Polecamy ciekawe strony internetowe, które pomogą wam w nauce języka angielskiego w wolnych chwilach. Spróbujcie sprawdzić, co oferują. Zabawa i satysfakcja gwarantowana.

http://www.magickeys.com/books/

Serie ilustrowanych książeczek w języku angielskim dla dzieci i młodzieży; pełne zabawnych ilustracji, które niezwykle pomagają w rozumieniu treści.

http://www.abcfastphonics.com/

Krótkie lekcje z wymowy w języku angielskim. Znajdziecie tu między innymi mnóstwo przykładów i nagrań wymowy poszczególnych liter w wyrazach z podziałem na samogłoski i spółgłoski. Warto też sprawdzić, czy prawidłowo wymawiacie najczęściej używane słowa w sekcji “common words".

http://www.ixl.com/

Sądzę, że ta strona przypadnie do gustu miłośnikom matematyki. Mnóstwo zadań matematycznych i ilustracji pomagających zrozumieć zadania dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej. Spróbujcie rozwiązać zadania dla najmłodszych – to wcale nie jest takie proste; szczególnie,  gdy trzeba się zmierzyć z poleceniami w języku angielskim!

 

Lekturki w języku angielskim w szkolnej bibliotece.

W szkolnej bibliotece można wypożyczyć uproszczone lekturki w języku angielskim; niektóre z nich mają dołączoną płytkę CD z nagranym tekstem (wspaniała metoda nauki poprawnej wymowy!). Do lektury zapraszamy uczniów klas 1-7.

p1040966 p1040968

Dodatkowo, jeżeli chcecie rozwijać lub sprawdzić swoje umiejętności językowe, znajdziecie w bibliotece wiele podręczników do nauki jezyka angielskiego dla klas 1-6, zeszytów ćwiczeń oraz książek z ćwiczeniami gramatycznymi. Dużą pomocą mogą się okazać słowniki obrazkowe. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

p1040967

   

Strona 1 z 2