• Nasza szkoła

• Nasza szkoła jest szkołą masową z oddziałami integracyjnymi, rejonową dla uczniów z ulic: Prądnickiej (od nr 36 do końca), ks. K. Siemaszki, Zdrowej, J. Korczaka, Białej, Lekarskiej, M. Bobrzeckiej, A. Frycza – Modrzewskiego, S. Jaracza, F. Konecznego, M. Reja, L. Solskiego, Żabiniec.

Nauka w naszej szkole trwa nieprzerwanie od 1965 roku. Początkowo uczęszczali do nas uczniowie zamieszkali  przy ulicach: Prądnicka, ks. Siemaszki, Zdrowej, Juliusza Korczaka, Białej, Lekarskiej, Pielęgniarek, Żabiniec. Z czasem do naszego obwodu weszły dzieci z okolic ulicy Prądnik Biały – Wschód. Przez pewien czas do  „sto siódemki” uczęszczało około 1400 dzieci.

Z istnieniem  naszej szkoły związana jest jej tradycja. Do jednych z ważniejszych należy organizowanie przez naszych uczniów pod kierownictwem nauczycieli: m.in. akademii związanych ze świętami państwowymi, Jasełek, obchodów Dnia Nauczyciela oraz Pikników Rodzinnych.

Udział w akcjach charytatywnych jest chlubną tradycją naszej szkoły. Braliśmy udział m. in. w zbiórce pieniędzy i darów dla chorych dzieci, biednych rodzin, dzieci z Domów Dziecka, Polaków na Białorusi i Litwie, na budowę pomnika Mogiły Żołnierzy Września 1939 roku.

Co roku wspieramy hospicjum św. Łazarza w Krakowie, organizujemy akcję „Góra Grosza” oraz przeprowadzamy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla  schroniska dla zwierząt. Od lat sponsorujemy zwierzęta w krakowskim ZOO i przyłączamy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jedną z naszych tradycji w jest wpisywanie na koniec roku szkolnego do Złotej Księgi uczniów, którzy są dumą i przykładem. „Złota Księga” funkcjonuje od roku szkolnego 2007/2008 i jest, obok Kronik Szkoły, jedną z ważniejszych tego typu ksiąg w szkole.

Co roku wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów jest ślubowanie i pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. .

Dużym wydarzeniem w naszej szkole były jej jubileusze. Pierwszy miał miejsce w roku szkolnym 1985/1986 z okazji 20 – lecia istnienia. Ostatni wielki jubileusz 40 – lecia obchodziliśmy w roku szkolnym 2005/2006.

• KALENDARIUM

• Powstaje wielofunkcyjne boisko.

• Uzyskujemy kolejny certyfikat "Szkoła z klasą 2.0".

• 2014 (maj)
        • W ewaluacji zewnętrznej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie uzyskujemy poziom B (wysoki).

• Powstaje kolorowy plac zabaw w ramach programu "Radosna Szkoła".

• Dyrektorem szkoły zostaje mgr Urszula Guzikowska.

• 2009 i 2011
        • Otrzymanie certyfikatu „Szkoła bez przemocy”.

• Uzyskanie przez szkołę certyfikatu „Szkoła z klasą”.

• 2001
        • Na terenie szkoły została otwarta Pracownia Psychologii Dziecka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgodnie z porozumieniem miedzy Szkołą a Uniwersytetem opieką psychologiczną objęci są wszyscy uczniowie.

• 2000/2001
        • W tym roku szkolnym, od klasy drugiej „ruszyła” u nas integracja. Od tego czasu, nieprzerwanie funkcjonujemy jako szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi.

• 1999
        • Reforma oświatowa. Powstanie sześcioklasowej szkoły.

• 1997/1998
        • Ostatni rok szkolny, w którym prowadziliśmy oddziały dla dzieci z porażeniem mózgowym.

• 3 maja 1997
        • W Katedrze Wawelskiej miało miejsce uroczyste poświęcenie sztandaru naszej szkoły.

• 1992
        • Funkcję dyrektora szkoły obejmuje mgr Sabina Raczek.

• 1987/1988
        • W tym roku szkolnym nastąpiło otwarcie klas dla dzieci z porażeniem mózgowym. Byliśmy wówczas pierwszą szkołą masową z oddziałami integracyjnymi w Polsce południowej. Uczniowie w tych klasach obok nauki i zajęć świetlicowych mieli zapewnioną opiekę pielęgniarki oraz rehabilitację.

• 1986
        • Dyrektorem szkoły zostaje mgr Krystyna Grabania.

• 1977 (maj)
        • Szkoła otrzymuje sztandar, który został ufundowany przez Zakład Opakowań Blaszanych – Artigraph. Był to zakład opiekuńczy naszej szkoły.

• 1977 (luty)
        • Szkoła dostaje patrona i zostaje jej nadane imię Tadeusza Boya – Żeleńskiego.

• 1965
        • W tym roku nastąpiło otwarcie szkoły. Funkcję dyrektora obejmuje mgr Julian Sromicki.