AKCJA CHARYTATYWNA "KUP PAN SZCZOTKĘ"

Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę”!

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a przede wszystkim chcąc nieść pomoc najbardziej potrzebującym, nasze Szkolne Koło Małego Wolontariatu włącza się do ogólnopolskiej akcji charytratywnej "Kup Pan szczotkę".

 

Redemptoris Missio

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu będą mogły cieszyć się pięknym uśmiechem.

Kup Pan Szczotkę

Pomóż nam objąć tym programem jak najwięcej afrykańskich dzieci. Podaruj szczoteczkę lub pastę do mycia zębów.

Co zbieramy?

  • szczoteczki
  • pasty do zębów
  • mydło w kostce

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Wszyscy, którzy mają wielkie serce, trochę czasu, energię do działania i chcą komuś pomóc.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?

W naszej szkole  zbiórka trwa do 30 stycznia 2023 r. Prosimy o składanie artykułów do specjalnie oznaczonego pojemnika umieszczonego przy portierni. 

Koordynatorkami akcji w szkole są nauczycielki świetlicy, opiekunki Szkolnego Koła Małego Wolontariatu - p. Agnieszka Skrzyńska i p. Minika Żyrek.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydują się pomóc z całego serca dziękujemy!

Opracowała: Agnieszka Skrzyńska