ALMA SPEI

SPOTKANIE Z KOORDYNATOREM WOLONTARIATU HOSPICJUM DLA DZIECI ALMA SPEI W KRAKOWIE

We wtorek, tj. dn. 11 października 2022 r. gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Putyrę - przedstawiciela Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 6 i 7, którzy dowiedzieli się czym jest hospicjum domowe, kim są pacjenci hospicjum, a także na czym polega opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. Pan Grzegorz opowiadał o pracy wolontariuszy w hospicjum i dlaczego warto pomagać. Uczniowie dowiedzieli się co znaczy mądrze pomagać oraz w jaki sposób szkoła może włączyć się w pomoc chorym dzieciom. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach całorocznego konkursu "Szkoła z Pasją Pomagania", do którego ponownie przystąpiła nasza placówka. Od września do maja Szkolne Koło Małego Wolontariatu będzie podejmowało szereg działań na rzecz podopiecznych krakowskiego hospicjum. Pragniemy przede wszystkim otworzyć nasze serca i pomagać innym. Spotkanie z Panem Grzegorzem zapewne nam w tym pomoże. Było to ważne i cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Opracowała: Agnieszka Skrzyńska