„Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy i o nich dzisiaj Wam opowiadamy!”

UROCZYSTA KONFERENCJA

Dnia 21 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Wadowicach odbyła się konferencja „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy i o nich Wam dziś opowiadamy”, na którą zostaliśmy zaproszeni.

Program uroczystości obejmował między innymi:

Rozmowa z Mikołajem Pawlakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka (odbyło się online).

Podróże na koniec świata i w głąb siebie – Jan Mela - polski podróżnik i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, a zarazem pierwsza osoba z niepełnosprawnością.

Zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Podczas konferencji rozdane zostały cenne nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu. Uczennica naszej szkoły Amelia Cieślik z klasy 2 b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym w kategorii klas I – III.

SERDECZNIE GRATULUJMY AMELCE!

opracowała: Agnieszka Skrzyńska