„Szkoła z pasja pomagania” - certyfikat

Dobiegła końca IV edycja całorocznego konkursu „Szkoła z pasją pomagania” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Dnia 8 czerwca br. w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca dokonania społeczności szkolnych i ich zaangażowanie w poszczególne akcje konkursowe. Specjalne przesłanie do uczestników programu i gratulacje dla wyróżnionych szkół skierowała Pierwsza Dama. Nasza szkoła zajęła zaszczytne miejsce wśród 38 szkół wyróżnionych Certyfikatem „Szkoła z pasja pomagania”.                                                                              Przez cały rok współpracowaliśmy z Hospicjum Alma Spei w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego, który miał charakter konkursu. Pomimo trudnego roku – pandemia i wsparcie dla Ukrainy – udało nam się zrealizować szereg zadań. W listopadzie otrzymaliśmy list do Świętego Mikołaja od Maksa - podopiecznego hospicjum. Dzięki życzliwości oraz wsparciu Rady Rodziców udało nam się spełnić marzenie chłopca i zakupiliśmy upragniony prezent mikołajowy. Kolejnym naszym działaniem była zbiórka żywności oraz artykułów chemii gospodarczej dla rodzin podopiecznych Hospicjum domowego Alma Spei. W grudniu, mimo wielu przeciwności losu, zorganizowaliśmy kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód został przekazany w formie darowizny dla Fundacji Alma Spei. Kolejnym zrealizowanym przez nas zadaniem na rzecz Alma Spei była akcja dobroczynna „Pieluszka od Zajączka” przeprowadzona przed Świętami Wielkanocnymi. Zbieraliśmy pampersy oraz artykuły higieniczno-pielęgnacyjne. Wszystkie nasze działania udokumentowane zostały w postaci kolażu zdjęć, który stanowił element konkursu „Szkoła z pasją pomagania”. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspieranie naszych działań. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tak szlachetnej i wspaniałej inicjatywy.

Opracowała: Agnieszka Skrzyńska