Wyniki konkursu!

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację „Dwa Skrzydła Anioła” z Lublina. O fundacji - czym się zajmuje, komu pomaga i dlaczego powstała możecie poczytać na stronie https://dwaskrzydlaaniola.pl

Celem konkursu jest uczenie młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji. Aby wziąć udział w konkursie, należało założyć specjalny zeszyt, w którym przy wsparciu rodziców i opiekunów uczestnicy opisywali swoje działania o charakterze wolontariackim. Akcja trwała od dnia 1 października 2020 r. do dnia 15 stycznia 2021 r., po czym szkolna komisja miała za zadanie ocenić wartość prowadzonych przez uczniów zeszytów, ich poziom merytoryczny, oryginalność, podsumować liczbę zdobytych punktów i najlepszy zeszyt „dobrych uczynków” wysłać organizatorowi. Komisja powołana przez Dyrekcję szkoły do etapu ogólnopolskiego wyłoniła zeszyt uczennicy klasy 3 b Dorotki G. przyznając jej I miejsce w szkolnym etapie konkursu, ponieważ dziewczynka zdobyła największą liczbę punktów. Miejsce II przyznano Lenie Sz. z klasy 3 b i III miejsce Ewie J. z klasy 3 a. Jednak pozostałe dzieci również stanęły na wysokości zadania i przedstawiły nam pięknie prowadzone zeszyty opisujące ich różnorodne dobre uczynki wobec członków rodziny oraz osób obcych, ozdobione rysunkami z podpisami rodziców oraz innych osób, co stanowiło wymóg formalny udziału konkursie. Wszystkim uczestnikom, w zasadzie, uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania oraz wspaniałej postawy. Dzieci otrzymały piękne dyplomy, nagrody rzeczowe i miłą słodką niespodziankę – specjalnie zamówione z fundacji cukierki – krówki z napisem „cukierek za życzliwość”. Dorotce życzymy szczęścia w eliminacjach ogólnopolskich. Koordynatorkami konkursu w szkole były nauczycielki świetlicy: p. Monika Żyrek i p. Agnieszka Skrzyńska

Opracowały: A. Skrzyńska, M. Żyrek