Akcje charytatywne świetlicy

Minął już radosny czas Świat Bożego Narodzenia, ale cieszymy się, że mogliśmy w tym szczególnym okresie zrobić coś dobrego dla innych. Trochę mniej myśleliśmy o sobie. Staraliśmy się również serca uczniów otwierać bardziej na drugiego człowieka i przekazać prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Przez wiele tygodni wspólnie z dziećmi tworzyliśmy wiele pięknych i niezwykłych dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych. Cześć z nich, po raz kolejny, przekazaliśmy na 14. Kiermasz Świąteczny Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej, którego celem w tym roku był zakup wózka aktywnego dla podopiecznego Fundacji. W grudniu zorganizowaliśmy także w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód w kwocie 500 złotych przeznaczyliśmy również na cel dobroczynny. Włączyliśmy się do akcji charytatywnej „Pomóżmy Kacperkowi” https://www.siepomaga.pl/ratujemy-kacpra. Chłopiec – Kacper Ryło – choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni typu I) i jedynym ratunkiem jest dla niego terapia genowa przeprowadzona w USA. Wierzymy, że potrzebna suma pieniążków zostanie uzbierana i Kacperek będzie mógł podjąć leczenie.

Opracowała: mgr Agnieszka Skrzyńska