Wiosenna parada.

 W ramach programu Pomysłowy rok wzięliśmy udział w konkursie na oryginalne świętowanie wybranej okoliczności i wybór padł na Pierwszy Dzień Wiosny. Naszym pomysłem na świętowanie pierwszego dnia wiosny było zorganizowanie radosnej, kolorowej parady wiosennej. Pracy mieliśmy całkiem sporo. Kilka dni wcześniej razem z dziećmi przygotowałam różne ozdoby i elementy strojów potrzebne do korowodu. Były to różne kwiaty: hiacynty, żonkile, tulipany, krokusy z bibuły, przystrojone kapelusze, opaski, pelerynki i sukienki, a także istotne symbole wiosny: słoneczka i bociany z papieru. W piątek, dnia 23 marca 2018r. przyszedł czas na nasz pomysł pracy konkursowej – Wiosenną paradę, na którą dzieci z niecierpliwością czekały. Najpierw paradowaliśmy przez naszą szkołę i udaliśmy się do Przedszkola nr 83. Przedszkolakom i ich Paniom zrobiliśmy prawdziwą niespodziankę, bo naszej wizyty nie zapowiedzieliśmy, a przy tym sprawiliśmy wiele przyjemności i radości. Następnie wyszliśmy na pobliskie ulice Krakowa, żeby przekazać naszą radość z przyjścia wiosny wszystkim napotkanym ludziom. Rozdawaliśmy przechodniom ręcznie robione przez nas kwiaty, przesyłaliśmy im wiele szczerego i życzliwego uśmiechu oraz entuzjazmu. Wszyscy bardzo pozytywnie i entuzjastycznie reagowali na nasz widok, a niektóre zaciekawione osoby nawet same podchodziły do nas i prosiły o kwiatki. Oczywiście wszyscy otrzymywali, gdyż pięknych, wiosennych kwiatów mieliśmy pełne kosze. Ponad godzinę trwała cała nasza parada, podczas której wesoło przywitaliśmy wiosnę oraz dzieliliśmy się naszą radością z innymi. Teraz czekamy na ocenę naszego pomysłu…

Opracowanie: Agnieszka Skrzyńska