Powitanie wiosny

Powitanie wiosny i przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W minionym tygodniu na zajęciach w świetlicy powitano wiosnę. Nauczyciele wraz z uczniami rozmawiali o cechach charakteryzujących zbliżającą się porę roku. Przeprowadzono pogadanki na temat zachowań zwierząt budzących się ze snu zimowego i zapoznano uczniów ze staropolskimi obrzędami związanymi z nadejściem wiosny, np. obrzęd topienia Marzanny. Wykonano wiele pięknych, kolorowych prac plastycznych. W salach można podziwiać portrety Pani Wiosny, wiosenne przebiśniegi, bociany z papieru, żabki, wielobarwne motyle i wiele innych. Ostatnie dni to również czas przygotowań do Wielkanocy. Powstały piękne bukiety wiosennych kwiatów, kurczaczki, zajączki, baranki, wielkanocne koszyczki, kolorowe pisanki i wiele, wiele innych ozdób i dekoracji świątecznych. Niektóre z nich można było odnaleźć na wielkanocnym kiermaszu.

Opracowanie:A.Skrzyńska