Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa Świetlic Szkolnych

Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa Świetlic Szkolnych

Papierowe listy odchodzą do lamusa, dlatego nasza świetlica zadbała, aby uczniowie nie zapomnieli o tej pięknej tradycji. Postanowiliśmy włączyć się do bardzo ciekawej akcji „Ogólnopolskiej wymiany pocztówkowej Świetlic Szkolnych”. W akcji tej biorą udział wszystkie chętne placówki i przesyłają między sobą kartki pocztowe z pozdrowieniami ze swojej miejscowości. Można powiedzieć, że dzięki tej wymianie łączymy przyjemne z pożytecznym. Dzieciaki nie dość, że uczą się adresowania pocztówek, właściwego przyklejenia znaczków, to mogą też „podróżować” po Polsce oraz poznawać wiele miast i miasteczek, a także uczą się odnajdywać ich na mapie. Przynosi to wiele pozytywnych emocji i wzbudza zainteresowanie mapą Polski. Wypisywanie pocztówek idzie nam całkiem nieźle, a chętnych do tego dzieci nie brakuje. Udało nam się już wysłać 25 takich kartek z Krakowa. Otrzymaliśmy też wiele odpowiedzi. Każdego dnia czekamy z niecierpliwością na kolejne…

Opracowanie: A. Skrzyńska