Konkurs „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy i o nich dzisiaj Wam opowiadamy!”

W maju br. uczniowie naszej szkoły z klas 1 - 5 pod opieką nauczycielek świetlicy wzięli udział w Konkursie Wojewódzkim: „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy i o nich dzisiaj Wam opowiadamy!” Organizatorem Konkursu było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu we współpracy z  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach oraz Szkołą Podstawową nr 5 w Wadowicach. Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat praw dziecka wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na określony temat, rozwijanie kreatywności, wyobraźni, twórczej aktywności i ekspresji oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności, a także wykazanie się wrażliwością artystyczną.

Konkurs objęli swoim patronatem: Pan Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty oraz Pan Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic. Patronatem medialnym byli: TVP 3 Kraków oraz Radio eM.

Dużą satysfakcję przyniosły nam wyniki Konkursu, w którym wyróżnienie, spośród kilkuset prac, zdobyła nasza uczennica klasy 2 b – Amelia Cieślik swoją  wyjątkową pracą z parasolem. Serdecznie gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów. Wręczenie nagród i dyplomów przez Rzecznika Praw Dziecka odbędzie się dnia 21 czerwca br. w Wadowicach.

Opracowała: Agnieszka Skrzyńska