Uwaga Konkurs!!! "Cukierek za życzliwość"

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Zgłosiliśmy  naszą świetlicę do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie "Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem" organizowanym przez Fundację Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie. Jednym  z zadań Fundacji jest promowanie wychowania młodzieży przez wolontariat. Celem konkursu jest uczenie dzieci i młodzieży ze szkół  podstawowych bezinteresownej pomocy (wolontariat) potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji. Przyświeca temu znana zasada "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość pachnie".

Konkurs rozpoczyna się 1 października 2020 r. i będzie trwać do dnia 15 stycznia 2021 r.

Do konkursu zgłosiło się 70 uczniów naszej szkoły (we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu). Zostali oni zapoznani z zasadami Konkursu oraz otrzymali szczególowy Regulamin.  Każdy uczeń uczestniczący w konkursie ma za zadanie założenie zeszytu, tzw.  "Dzienniczek dobrych uczynków" i na bieżąco samodzielnie i własnoręcznie zapisywać wykonane dobre uczynki. Konkurs koordynują oraz sprawują opiekę i bieżący nadzór nad uczniami nauczycielki świetlicy p. Monika Żyrek i p. Agnieszka Skrzyńska. Po 15 stycznia 2021 r. zostana ocenione osiągnięcia uczniów i przekazane ich zeszyty do Komisji Szkolnej ustalonej przez Dyrekcję Szkoły.  Komisja Szkolna ustali kto zwyciężył w szkole.  Komisja Szkolna do dnia 20 lutego 2021 r. prześle do Fundacji  Dziennik dobrych uczynków osoby, która  zwycięży. Zwycięzcy Ogólpolskiego Konkursu zostałą wyłonieni i podani przez Fundację do dnia 30 marca 2021 r. na stronie internetowej Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie. Na zwycięzców czekają oczywiście wspaniałe nagrody.

Opracowała: A. Skrzyńska