Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej świetlicy

Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września i od 5 lat co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" , autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Opowieść o Vashti poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

 

W dniach 15 - 16.09.2020 r. nasza świetlica również obchodziła Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci oraz panie wychowawczynie celebrowały to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły w sposób bardzo aktywny. Tworzyliśmy kropkowane obrazy farbami i kredkami, wycinaliśmy kropki, z których później tworzyliśmy pełne fantazji prace.

Opracowała:

A. Skrzyńska