Wizyta Św. Mikołaja w naszej Świetlicy

Dzień 6 grudnia - data szczególnie znana i oczekiwana przez wszystkie dzieci, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To dzień, w którym Święty Mikołaj obdarowuje nas prezentami. Również i w tym roku do naszej Świetlicy przybył niezwykły gość, pełen radości z pełnym workiem prezentów. Na jego wizytę, z niecierpliwością i wielkim ożywieniem, czekały także nasze dzieci z klasy Ia, Ic, IIIb. Od kilku dni dzieci przygotowywały się do spotkania z nim, wykonując wiele pięknych prac związanych ze Świętami, którymi udekorowały naszą Świetlicę.

Dzieci bardzo serdecznie przywitały niezwykłego gościa. Specjalnie na tą okazję przygotowały się i zaśpiewały dla niego piosenkę, oraz wyrecytowały wiersz. Natomiast Św. Mikołaj, oprócz worka pełnego prezentów, przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i ciepła. Spotkanie z Mikołajem było bardzo radosne i przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze. Dzieci odpowiadały na pytania, które zadawał Święty, a na ich twarzach było widać wielkie wzruszenie i zadowolenie.

Na zakończenie spotkania Św. Mikołaj wręczył naszym podopiecznym, worek pełen niespodzianek. Zostawił również prezenty dla świetliczaków. Uczniowie w ramach podziękowania za przybycie  Mikołaja oraz prezenty, które od niego dostały, odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką i własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi.

Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.

Przygotowała: Monika Żyrek