Szkolny Dzień Integracji – Wizyta przedstawicieli Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko"

Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Szkolnego Dnia Integracji i Tolerancji.  Święto to jest obchodzone w związku z  Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Święto integracji i tolerancji to wyjątkowo ważny dzień dla uczniów naszej szkoły. Chcemy przypominać  i uświadamiać innym, że są między nami osoby niepełnosprawne, ale nie są to ludzie inni od nas, osób w pełni sprawnych. Mamy nadzieję, że udało się nam udowodnić, iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji własnych marzeń  i rozwijaniu swoich talentów.

Dnia 27 listopada b.r. naszą Szkołę odwiedzili goście z Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", która zajmuje się pomocą osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Wolontariuszki Fundacji – Asia, Anita i Edyta - przeprowadziły dla naszych uczniów wspaniałe warsztaty. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły odpowiedzieć sobie na pytania: „W jaki sposób mogę pomagać?”, „Jak się czuję, kiedy pomagam, a jak się czuję kiedy ktoś mi pomaga?”. Dzięki ćwiczeniom ze specjalnymi okularami, rękawicami i słuchawkami uczniowie mogli się wczuć w sytuację osób z różnymi niepełnosprawnościami. Oprócz tego uczniowie poznali cele Fundacji, a także projekty, które realizuje.

Opracowała: mgr Agnieszka Skrzyńska