Ferie zimowe

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku oraz wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy zdrowi wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. W ostatnich dniach poprzedzających ferie zimowe, zajęcia prowadzone na świetlicy, miały na celu utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, zjazdów z górki, jazdy na nartach czy łyżwach oraz innych szaleństw zimowych. Mamy nadzieję, że ferie sprawią dzieciom wiele radości i wzmocnią ich kondycję fizyczną. Należy jednak pamiętać, że podstawą udanego wypoczynku, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność. To na razie przed nami…. A za nami czas wytężonej pracy… Nasze świetliczaki wiele wysiłku i zaangażowania włożyły w wykonanie prac plastycznych nt. „Olimpiada zimowa oczami dziecka” na konkurs międzyszkolny. Czekamy na wyniki.

Opracowanie: A. Skrzyńska