Tydzień francuski

Tydzień francuski

We wrześniu obchodziliśmy „Tydzień Francuski” w ramach programu realizowanego w naszej szkole „Bliżej Europy”, do którego również włączyła się nasza świetlica. Na początku dzieci dowiedziały się, jak wygląda flaga Francji, które miasto jest stolicą tego kraju, w jakim języku porozumiewają się Francuzi, jaką mają walutę i wiele innych ciekawostek. Poznaliśmy kuchnię francuską oraz podstawowe wyrażenia w języku francuskim. Podczas tego tygodnia dzieci poznały bliżej kulturę i obyczaje panujące w tym kraju, najważniejsze symbole narodowe oraz wyszukiwały na mapie największe miasta i rzeki Francji. Powstała nawet miniatura wieży Eiffla. Nie zabrakło oczywiście twórczości francuskich autorów. Podróż po Francji była bardzo ekscytująca...

Kot w butach:
Z Francji przybyłem, z dalekich stron,
gdy usłyszałem piosenki ton.
pan Perrault pisał o mnie bajeczkę,
o kocie w butach, a nie z fajeczką.

   

Opracowanie: A.Skrzyńska