Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych


W dniu 23.01.2023r. w bibliotece szkolnej odbyło się  pasowanie klas pierwszych na czytelnika. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wypożyczania podręczników i książek oraz zasadami korzystania z czytelni bibliotecznej. Dzieci zadawały wiele pytań związanych z wypożyczaniem książek i sytuacjami, jakie mogłyby zaistnieć po wypożyczeniu lektury. Po części informacyjnej uczniowie rozwiązywali zagadki książkowe wykazując się wiedzą czytelniczą i znajomością bajek.

Na koniec wydarzenia nastąpiła część formalna czyli pasowanie na czytelnika. Każdy uczeń otrzymał paszport czytelniczy z własnym numerek czytelnika i pamiątkową zakładkę do książek. Zakładki te są wyjątkowe, bo wykonanie własnoręcznie przez uczniów klas II i III, a na każdej z nich  zostało zapisane imię i nazwisko nowego właściciela. Uczniowie po ceremonii przeszli do czynu i  skorzystali z możliwości wypożyczenia literatury z biblioteki szkolnej.

Młodym czytelnikom życzymy przyjemnej podróży w świat książek !