Wszystkie kolory świata

W styczniu i lutym na terenie naszej szkoły zagoszczą Laleczki z akcji Wszystkie Kolory Świata. Zostaną one zrobione przez uczniów klas 4 - 6 oraz przez dzieci uczęszczające do świetlicy.

Wzory lalek i instrukcje szycia zostały przekazane wszystkim przewodniczącym. Można je także znaleźć na tablicy samorządu.

W lutym będziemy obchodzić Dzień Wszystkich Kolorów Świata. W tym dniu postaramy się znaleźć opiekunów dla naszych Laleczek i zebrać fundusze na pomoc dzieciom w Sierra Leone. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Podczas wcześniejszych akcji w naszej szkole udało nam się zebrać 800zł, a w całej Polsce ponad 700 tysięcy!

dscn1609

dscn1618

dscn1632

Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

unicef