Dzień Integracji w klasach IV - VI

Dnia 2 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 przy ulicy Zdrowej 6 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzień ten, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby oraz integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, przypada na 3 grudnia. Włączając się w obchody święta, zorganizowaliśmy w szkole Dzień Integracji, podczas którego dzieci mogły się przespacerować wyjątkową Ulicą Integracyjną, przy której znajdowały się prace plastyczne, przedstawiające wspólne zabawy osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Dzień Integracji uświetnił zaproszony przez szkołę pan Seweryn Gierłat. Gość, na co dzień poruszający się na wózku inwalidzkim, zrobił nie małe wrażenie na uczniach 107–ki, pokazując im, że gdy się chce, świat nie ma barier. Uczniowie posłuchali o pasjach zaproszonego: nurkowaniu, skokach ze spadochronem oraz jeździe na gokartach, które realizuje mimo niepełnosprawności. W klasach starszych odbyły się rozgrywki zespołowe, których hasłem przewodnim było „Pięć zmysłów”. W różnych konkurencjach, za pomocą odpowiedniego zmysłu, uczniowie odgadywali m.in. smak, dźwięk lub zapach. Końcowym punktem obchodów Dnia Integracji było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

 

Szkolny konkurs „Wszyscy jesteśmy tacy sami”

Prace wykonane przez uczniów klas IV – VI zdobiły nasze półpiętro. Uczniowie w bardzo ładny sposób ujęli w nich integrację między osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi, ukazując tym samym pełne zrozumienie tematu. Gratulujemy!! Smile

I miejsce: Łukasz z klasy 6 c, Łukasz z klasy 5 a i Emma z klasy 4 c

II miejsce: Ola J. z klasy 5 a

III miejsce: Filip z Klasy 5 a , Kira z klasy 6 b.