Lekcja historii na żywo

Rzym i Galia w starożytności

27 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna z Agencji widowisk historycznych „Arkona”. Podczas spotkania z uczniami z klas IV – VI, zaproszeni Rzymianie przybliżyli nam historię Imperium Rzymskiego, zaprezentowali  oręż rzymskiego legionisty: tarcze, hełmy, zbroję, miecz i pilum, które chętni uczniowie mogli przymierzyć. Podczas spektaklu nasi Goście odegrali scenkę bitwy Juliusza Cezara z Wercyngetoryksem, słynnym wodzem Gallów. W czasie przedstawienia uczniowie, mieli również okazję nauczyć się rzymskiego szyku, jak i słynnej formacji bojowej tzw. „ rzymskiego żółwia.” Na zakończenie przedstawienia uczniowie odpowiadali na pytania rzymskich legionistów, a za dobrą odpowiedź otrzymywali denar z mennicy Cezara, wybijany na naszych oczach.Żywa lekcja historii umożliwiła naszym uczniom na bliższe poznanie zagadnień znanych z podręczników, rozbudziła wyobraźnie, a przede wszystkim przekonała, że historii można „dotknąć”.