rada rodz

Aleksandra Kuczara - skarbnik

Danuta Styczeń - sekretarz

Rada Rodziców – Twój głos w ważnej sprawie

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo czym jest Rada Rodziców? Na co idzie coroczna składka wpłacana przez Państwo na konto Rady Rodziców? Jeśli jesteście ciekawi zapraszamy do lektury.

W poprzednim roku szkolnym (2014/2015) Rada dofinansowała m. in. zakup strojów dla szkolnego zespołu wokalnego, malowanie szatni, nowości do biblioteki, sprzęt sportowy, pomoce matematyczne, a także nagrody w licznych konkursach szkolnych, takich jak "Piękna nasza Małopolska cała", "Gwiazda nad Betlejem", szkolny konkurs słownictwa z języka angielskiego, "Życie na sportowo","Nasze góry" czy "Pontyfikat Jana Pawła II" . Co roku z pieniędzy wpłaconych przez Państwa są fundowane nagrody dla uczniów na koniec roku szkolnego.

Informujemy, że nadal prowadzona będzie akcja zbierania 1% podatku dla naszej szkoły. Wypełniając PIT wystarczy wpisać

KRS 0000052078 z dopiskiem: SP 107 Kraków

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym przekazali w ten sposób pieniądze na rzecz naszych dzieci.

Cel i misja

Celem działalności Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz przy współpracy z Dyrekcją szkoły podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia działalności szkoły. Naszym zadaniem jest przede wszystkim realizacja zgłaszanych przez Rodziców potrzeb i pomysłów, a tym samym zapewnienie rzeczywistego wpływu na to, co dzieje się w szkole. O naszych inicjatywach informujemy na tablicy Rady Rodziców znajdującej się w holu szkoły przy wejściu do szkoły po prawej stronie.

PROSIMY O KONTAKT:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Działania

Spotkania, na których Rada Rodziców podejmuje decyzje i planuje działania odbywają się zazwyczaj raz na dwa miesiące.
Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15.05.2017 r. o godz. 17.30.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pracę Rady lub podzielić się z nami jakimiś sugestiami lub propozycjami.

Nadal jest prowadzona akcja Puszki Dobrego Serduszka (puszki znajdują się w bibliotece i stołówce). Drobne wrzucane przez dzieci przeznaczone są dla rówieśników, którzy nie mogą sobie pozwolić na wspólne wyjście do teatru, kina czy muzeum.

Budżet

Nasza działalność jest uzależniona od wsparcia Rodziców, zatem zwracamy się z prośbą o dokonywanie wpłat w wysokości 60 zł od rodziny do przedstawiciela Rady Rodziców lub skarbnika w Państwa klasie.

Można płacić przelewem - należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę -
na konto Rady Rodziców 1012 4014 31 1111 0010 40 08 33 10.

Prosimy o dzielenie wpłat równomiernie pomiędzy dzieci np. po 30złotych do każdej klasy.

Można dokonywać wpłat w ratach, w terminie I rata do 20 grudnia, II rata do 31 marca.

Pieniądze przeznaczane są na
- dofinansowanie nagród w konkursach,
- poprawianie jakości edukacji naszych dzieci poprzez zakup pomocy szkolnych czy książek,
- pomoc w realizacji projektów zgłaszanych przez przedstawicieli danej klasy (współfinansowanie malowania, zakupu ławek itp),
- organizowanie wydarzeń z życia szkoły: Dnia Dziecka, wspólnych końcoworocznych imprez (w ubiegłym roku było to wyjście do kina),
- zakup nagród na zakończenie roku dla każdej klasy (jeśli wpłat dokona przynajmniej 50% rodziców dzieci z danej klasy)

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Rady Rodziców (zakładka  DOKUMENTY).

Rozliczenie wydatków w roku szkolnym 2013/14

Rozliczenie wydatków w roku szkolnym 2014/15