• "Laur Olimpijski"

16.04.2024

W dniu dzisiejszym 16 kwietnia 2024 roku jeden z ubiegłorocznych absolwentów naszej szkoły Kirill V. odebrał Laur Olimpijski - nagrodę ustanowioną przez Radę Miasta Krakowa dla uczniów krakowskich szkół za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i turniejach.

Kirill V. w roku ubiegłym, będąc uczniem klasy ósmej, otrzymał tytuł laureata 2 stopnia i srebrnego medalisty w Zawodach XVII Olimpiady Informatycznej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na naśladowców.

• 107-ka zwiedza świat - Wycieczka do USA

21.03.2024

20 marca w naszej szkole odbył się finał wydarzenia „107-ka zwiedza świat -Wycieczka do USA”.

Nasi uczniowie pierwszą klasą linii lotniczej 107-ka Airline „polecieli” na występ gwiazd do Nowego Jorku. Na scenie prezentowali się między innymi Taylor Swift i jej zespół taneczny, Pitbull i Kesha oraz Adriana Grande. Michael Jordan zaprezentował tricki koszykarskie. Zarapował dla nas sam Eminem. Na gali obecni byli też Marilyn Monroe, Britney Spears, Michael Jackson, kowboje z Texasu, piękne Hawajki i wiele innych wspaniałych postaci, które znamy z amerykańskiej kultury.

Uczniowie brali udział w zagadkach, quizach i rozgrywkach sportowych związanych z USA. W ramach klasowej integracji razem z wychowawcami robili lemoniadę i zjadali pancakes, apple pie, brownie i popcorn (a to dzięki wspaniałym rodzicom, którzy dostarczyli przekąski do szkoły). Kilka dni wcześniej uczniowie przygotowywali wspólnie plakaty dotyczące Stanów Zjednoczonych, które można oglądać na korytarzach naszej szkoły. What a great week! What a wonderful day! We love the USA!

• Dzień otwarty

15.03.2024

W środę 23 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Nauczyciele i uczniowie gościli w murach szkoły przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami.

Z myślą o nich przygotowaliśmy bogaty zestaw atrakcji: prezentacja dorobku szkoły, przedstawienie teatralne "Legenda o smoku wawelskim", gry i zabawy sportowe, gry stolikowe, zajęcia umuzykalniająco-taneczne, zajęcia plastyczne, zajęcia w pracowni komputerowej i w bibliotece szkolnej, strefa logicznych zabaw, eksperymenty i doświadczenia chemiczne oraz pokaz skręcania balonów.

• Zima w szkole

26.02.2024

W dniach 12.02.-16.02. w naszej szkole 40 dzieci uczestniczyło w akcji „Zima w szkole”.

Wszyscy świetnie się bawili. Nie było czasu na nudę.

Byliśmy w Gojump, Goair, AmpaParku, WOMAI, Multikinie na filmie pt. „Wyfrunięci” oraz w teatrze Groteska na przedstawieniu pt. „ Brzydkie kaczątko”.

Bawiliśmy się w Parku Krakowskim oraz spacerowaliśmy Plantami.

• Spotkanie z podróżnikiem

09.02.2024

W czwartek 8 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem "W amazońskiej dżungli". Podróżnicy mówią o sobie, że "przybliżają ludziom świat" docierając do tajemniczych i egzotycznych miejsc na Ziemi. Na spotkaniach, podczas prezentacji zdjęć przekazali dużo informacji i ciekawostek przyrodniczych oraz o lokalnych społecznościach.

• Apel klas I-III

05.02.2024

Podczas uroczystego podsumowania I okresu w klasach 1-3 zostały wręczone liczne nagrody i dyplomy za udział oraz osiągnięcia w konkursach szkolnych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Brawo!!!

• Małopolskie konkursy przedmiotowe

18.12.2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do kolejnych etapów konkursów kuratoryjnych przeszli:

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego - Marysia z 7b,

Małopolski Konkurs Historyczny -  Gavrill z 8a,

Małopolski Konkurs Chemiczny - Michał K z 8a oraz Tomek K. z 8a,

Małopolski Konkurs Biologiczny - Tomek K. z 8a,

Małopolski Konkurs z Fizyki - Tomek K. z 8a,

Małopolski Konkurs Matematyczny - Tomek K. z 8a.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy