Edukacja komputerowa w klasach I-III.

Klasy młodsze przygotowują się do programowania w Baltiem i Scratchu. Szczególnie pomocne dla najmłodszych są zajęcia kodowania na planszy dydaktycznej wykonanej na wzór maty "Mistrzów Kodowania".

Uczniowie za pomocą klocków układają kroki - instrukcje algorytmiczne do wykonania dla siebie lub dla kota Scratcha, postaci chętnie wykorzystywanej w zabawie przez dzieci. Tego typu działania mają pomóc najmłodszym tworzyć proste i prawidłowo ułożone algorytmy oraz zrozumieć pojęcia wykorzystywane w programowaniu.

Bardzo przyjemne i wartościowe zabawy - dzieci je lubią, ponieważ poprzez tego rodzaju działania uczą się
i zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności. Programowanie nie jest wcale takie straszne.