kids

Sprawdź co słychać...

w klasach I - III

Najkulturalniejsi uczniowie klas I-III

Jak co roku na zakończenie pierwszego okresu zostali wyróżnieni uczniowie w konkursie "Najkulturalniejszy uczeń, uczennica". Gratulujemy wybranym!!!

Na zdjęciach kolejno wyróżnieni uczniowie klasy: Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa.

Pierwszy okres już za nami

4 lutego odbył się apel podsumowujący pierwszy okres roku szkolnego w klasach I-III. Prowadząca apel p. M. Ryńca podziękowała uczniom za aktywny udział w wielu akcjach charytatywnych, takich jak: pomoc dla Hospicjum św. Łazarza, zbiór pluszaków dla chorych dzieci, pomoc dla shroniska dla zwierząt, czy zbiór nakrętek. Dowiedzieliśmy się także o nagrodzonych uczniach kl. IIa i IIb w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "W moim sercu odrodzenie Polski".

W dalszej części apelu p. A. Michalik wręczyła nagrody za udział w szkolnym konkursie językowo-plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową.

Na zakończenie spotkania p. A. Skrzyńska poprosiła o wystąpienie uczniów, którzy otrzymali nagrody
i wyróżnienia w licznych konkursach plastycznych w ramach zajęć na świetlicy szkolnej.

Bardzo Dziękujemy wszystkim uczniom klas I-III, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły!!!

Święta w Europie

Na początku stycznia uczniowie klasy III a zabrali nas w ciekawą "podróż" prezentując przedstawienie pt.: "Święta Bożego Narodzenia w krajach Europy". Podczas przedstawienia mieliśmy okazję poznać zwyczaje świąteczne i mikołajowe w takich państwach jak: Anglia, Irlandia, Francja, Włochy, Austria, Niemcy, Belgia, Hiszpania i Portugalia. Na koniec wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu ucznia kl. III a Tomasza Kani, który zagrał na keyboardzie najbardziej znane kolędy.

Jasełka

Zanim rozpoczęły się ferie świąteczne obejrzeliśmy ciekawe Jasełka przygotowane w tym roku przez klasę Va pod opieką p. Magdy Popieli, p. Marty Jarnuszkiewicz i p. Daniela Górskiego. Jasełka zakończyły się zaśpiewaniem współnej kolędy i złożeniem świątecznych życzeń.

Mikołajki

W tym roku 6 grudnia przez korytarze naszej szkoły przemaszerował Korowód Mikołajów. Wszyscy chętni uczniowie i zainteresowani nauczyciele posiadający jakiś mikołajowy atrybut mogli wziąć w nim udział.

Święty Mikołaj odwiedził też świetlicę szkolną i zostawił tam wspaniałe prezenty do wspólnych zabaw.

Uczniowie z młodszych klas uczestniczyli także w innych formach mikołajkowych imprez, takich jak: wyjścia do kina, na przedstawienia, czy wycieczki wyjazdowe.