Sprawdź co słychać... w klasach IV - VI

 

Paszport turystyczny i materiały do konkursu.


WIELKI FINAŁ INNOWACJI "BLIŻEJ EUROPY"

W pierwszy dzień wiosny miał miejsce finał podumowujący innowację "Bliżej Europy". Od września uczniowie poznawali wybrane kraje Europy: Wielką Brytanię, Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Ukrainę, Francję. Podczas finału odbył się m.in pokaz tańców wykonany przez Zespół tańców szkockich COMHLAN, przyśpieszony kurs ubioru tradycyjnego szkockego stroju, poczęstunek u królowej brytyjskiej, integracyjne tańce oraz konkurs wiedzy o poznanych krajach europejskich. Tego dnia wszyscy wrócili ze szkoły z wielkim uśmiechem.

Fotorelacja z wielkiego finału innowacji "Bliżej Europy", który odbył się 21 marca.

   

 

WIELKANOCNE WARSZTATY

Tuż przed wielkanocną w klasie Vc było wesoło i kolorowo, a wszystko za sprawą warsztatów podczas których klasa wykonywała przepiekne pisanki.


 

wizyta klasy 7c w wielickiej szkole

 

Uczniowie klasy 7c, pod okiem pani pedagog i wychowawczyni, przygotowali dla najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce inscenizację opartą na fragmencie książki H. Bechlerowej „Zima z białym niedźwiedziem”. Duzi i mali wspólnie wykonywali różne zadania związane z tematem opowiadania i próbowali się poznać. Dzięki uprzejmości nauczycielki - pani Katarzyny Majcherczyk - uczniowie oglądali wyposażenie szkoły, widzieli Salę Doświadczania Świata i salę do prowadzenia terapii sensorycznej; poznali też bardzo cierpliwego psa, który pracuje z uczniami w ramach dogoterapii.

Dokładniejszy opis i kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ:

http://zskosiby.wieliczka.pl/2018/02/balwankowe-opowiesci/

   

Jasełka

22 grudnia w świąteczny nastrój wprowadziła nas klasa IV b, która pod opieką siostry Agnes

oraz wychowawcy p. Anny Ogonowskiej przygotowała przepiękne Jasełka.

 

 

 

 

 

Tydzień Integracji

W pierwszych dniach grudnia zorganizowany został Tydzień Integracji. W tym czasie uczniowie z nauczycielami, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych oraz zapoznawali się z problemami osób niepełnosprawnych. Bardzo ważnym przesłaniem w tym czasie było zrozumienie, pojęć „tolerancja” oraz „integracja”, oraz to jak ważne jest pomaganie i zrozumienie drugiego człowieka. Podsumowaniem Tygodnia Integracji było przedstawienie przygotowane przez Szkolne Kółko Muzyczne prowadzone przez p. Dorotę Witkowską  p.t. „Nie bądź zielonym w sprawie autyzmu”.

 

 

   

Strona 1 z 7