Sprawdź co słychać... w klasach IV - VI

 

Paszport turystyczny i materiały do konkursu.


SUKCES NASZYCH KOLEGÓW

Nasza szkoła może pochwalić się wieloma rzeczami, jednymi z nich są sukcesy naszych kolegów

w konkursach.Tym razem przedstawiamy  nagrodzonych w konkursie

KRAKOWSKA MATEMATYKA Olafa oraz  Kordiana z klasy 5c.
 

Serdecznie gratulujemy Laughing


 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

O zaczeniu uchwalenia konstytucji 3- go maja przypomniały nam w tym roku klasy piąte. Aktorzy na scenie prezentowali się bardzo znakomicie w strojach z epoki, a wykonywane przez nich pieśni i recytacje zostaną nam na długo w pamięci.


 

WIELKI FINAŁ INNOWACJI "BLIŻEJ EUROPY"

W pierwszy dzień wiosny miał miejsce finał podumowujący innowację "Bliżej Europy". Od września uczniowie poznawali wybrane kraje Europy: Wielką Brytanię, Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Ukrainę, Francję. Podczas finału odbył się m.in pokaz tańców wykonany przez Zespół tańców szkockich COMHLAN, przyśpieszony kurs ubioru tradycyjnego szkockego stroju, poczęstunek u królowej brytyjskiej, integracyjne tańce oraz konkurs wiedzy o poznanych krajach europejskich. Tego dnia wszyscy wrócili ze szkoły z wielkim uśmiechem.

Fotorelacja z wielkiego finału innowacji "Bliżej Europy", który odbył się 21 marca.

   

   

WIELKANOCNE WARSZTATY

Tuż przed wielkanocną w klasie Vc było wesoło i kolorowo, a wszystko za sprawą warsztatów podczas których klasa wykonywała przepiekne pisanki.


 

wizyta klasy 7c w wielickiej szkole

 

Uczniowie klasy 7c, pod okiem pani pedagog i wychowawczyni, przygotowali dla najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce inscenizację opartą na fragmencie książki H. Bechlerowej „Zima z białym niedźwiedziem”. Duzi i mali wspólnie wykonywali różne zadania związane z tematem opowiadania i próbowali się poznać. Dzięki uprzejmości nauczycielki - pani Katarzyny Majcherczyk - uczniowie oglądali wyposażenie szkoły, widzieli Salę Doświadczania Świata i salę do prowadzenia terapii sensorycznej; poznali też bardzo cierpliwego psa, który pracuje z uczniami w ramach dogoterapii.

Dokładniejszy opis i kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ:

http://zskosiby.wieliczka.pl/2018/02/balwankowe-opowiesci/

   

Strona 1 z 7