ang 

 Sprawdź co słychać... język angielski

 

 

 

INFORMATOR o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego od r. szk. 2018/2019 oraz rekrutacji

We wrześniu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informator opisujący formę i zakres wiadomości i umiejętności, które będą przedmiotem egzaminu z języka angielskiego po klasie ósmej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: https://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/Informator_P1_angielski.pdf

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 zostały opublikowane na stronie www MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/rekrutacja-na-rok-szkolny-20192020-2

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych – rok szkolny 2018/2019

Rusza nowa edycja Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Szczegóły dotyczace zakresu materiału na stronie Kratorium krakowskiego w zakładce konkursy przedmiotowe.

ETAP SZKOLNY - 18 PAŹDZIERNIKA 2018 W NASZEJ SZKOLE. Udział w konkusie zgłosiło aż 43 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 14 uczniów.

GRATULUJEMY!

Etap rejonowy odbędzie się 3 grudnia o godz.9.00 w naszej szkole. Zbiórka o 8.45.

 

Szkolny konkurs językowo-recytatorski Poezja Zbiegniewa Herberta w języku obcym.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie językowo-recytatorskim Poezja Zbiegniewa Herberta w języku obcym.

Zadaniem uczestników jest wyrecytować wybrany wiersz  w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub ukraińskim.  Można korzystać z dostępnych zbiorów wierszy i ich tłumaczeń bądż skorzystać ze stron internetowych.

Na podanej poniżej stronie (link) znajdziecie tłumaczenia ponad 40 wierszy poety wraz z wymową.

Konkurs odbędzie się 25 lutego, zgłoszenia do 20.02. Warunkiem zgłoszenia udziału jest dostarczenie  wiersza w języku obcym wraz z jego polską wersją.


https://www.poemhunter.com/zbigniew-herbert/poems/page-1/?a=a&l=3&y=

https://www.poemhunter.com/zbigniew-herbert/poems/

Good luck.

   

Visit these websites!

Polecamy ciekawe strony internetowe, które pomogą wam w nauce języka angielskiego w wolnych chwilach. Spróbujcie sprawdzić, co oferują. Zabawa i satysfakcja gwarantowana.

http://www.magickeys.com/books/

Serie ilustrowanych książeczek w języku angielskim dla dzieci i młodzieży; pełne zabawnych ilustracji, które niezwykle pomagają w rozumieniu treści.

http://www.abcfastphonics.com/

Krótkie lekcje z wymowy w języku angielskim. Znajdziecie tu między innymi mnóstwo przykładów i nagrań wymowy poszczególnych liter w wyrazach z podziałem na samogłoski i spółgłoski. Warto też sprawdzić, czy prawidłowo wymawiacie najczęściej używane słowa w sekcji “common words".

http://www.ixl.com/

Sądzę, że ta strona przypadnie do gustu miłośnikom matematyki. Mnóstwo zadań matematycznych i ilustracji pomagających zrozumieć zadania dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej. Spróbujcie rozwiązać zadania dla najmłodszych – to wcale nie jest takie proste; szczególnie,  gdy trzeba się zmierzyć z poleceniami w języku angielskim!

 

Lekturki w języku angielskim w szkolnej bibliotece.

W szkolnej bibliotece można wypożyczyć uproszczone lekturki w języku angielskim; niektóre z nich mają dołączoną płytkę CD z nagranym tekstem (wspaniała metoda nauki poprawnej wymowy!). Do lektury zapraszamy uczniów klas 1-7.

p1040966 p1040968

Dodatkowo, jeżeli chcecie rozwijać lub sprawdzić swoje umiejętności językowe, znajdziecie w bibliotece wiele podręczników do nauki jezyka angielskiego dla klas 1-6, zeszytów ćwiczeń oraz książek z ćwiczeniami gramatycznymi. Dużą pomocą mogą się okazać słowniki obrazkowe. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

p1040967

   

Strona 1 z 2