Odwiedziny w Domu Pogodnej Jesieni

W poniedziałek 26 listopada 2018r. świetliczaki - uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Moniki Żyrek i Agnieszki Skrzyńskiej udali się z wizytą do pobliskiego Domu Pogodnej Jesieni przy ul. J. Korczaka 4 w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie zaprezentowali piękny montaż słowno – muzyczny pt. „Droga do Niepodległości”, który przygotowaliśmy z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Śpiewane pieśni patriotyczne oraz przedstawienie bardzo podobało się publiczności i cieszyło się dużym uznaniem, o czym świadczyły gromkie brawa ze strony widowni. Wzruszenie jakie wywołały dzieci na twarzach starszych osób było niesamowite, były nawet łzy wzruszenia i radości zarazem. Dla zgromadzonej widowni było to wielkie przeżycie. Także uczniowie byli bardzo poruszeni tym spotkaniem, na którym doznali prawdziwej serdeczności ze strony podopiecznych ośrodka oraz ich opiekunów. Nasze dzieci były szczęśliwe, że zupełnie obca dla nich publiczność, jest ich występem zachwycona i bardzo wzruszona. Dzieci wróciły do szkoły bogatsze o wiedzę, którą nie sposób przekazać słowami. Mamy nadzieję, że doświadczenie to, w przyszłości, pomoże im podejmować właściwe decyzje i zawsze stać po stronie miłości i wrażliwości na innych, potrzebujących ludzi. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, a dzieciaki otrzymały słodki podarunek.

Mamy nadzieję i zamiar, w niedługim czasie, ponowić naszą wizytę, by móc sprawić choćby odrobinę radości i uśmiechu tym wspaniałym, starszym ludziom.

Opracowanie: A. Skrzyńska