Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

W środę 21 listopada 2018 r. o godzinie 9.30 odbył się w naszej świetlicy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Moja ojczyzna”. Konkurs doskonale wpisuje się do tegorocznego radosnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Chcemy dziś dbać o ojczyznę i darzyć ją szczególnym szacunkiem, dlatego wychowujemy uczniów, by godnie reprezentowali nasz naród, szanowali symbole i święta narodowe oraz poznawali pieśni patriotyczne, które naszym przodkom dodawały otuchy do walki o Polskę. Konkurs miał na celu nie tylko pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowań pieśnią patriotyczną, rozwijanie uzdolnień dzieci, ale także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wzięło w nim udział 9 szkół krakowskich i   były to:

oraz Szkoła Podstawowa nr 107 jako gospodarz konkursu.

Uczestników konkursu, ich opiekunów artystycznych oraz wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor naszej szkoły pani Urszula Guzikowska. Uroczystość prowadziła Agnieszka Skrzyńska – nauczyciel świetlicy.

Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty i pięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Wysłuchaliśmy dziewięciu utworów: „Pałacyk Michla”, „Pierwsza Kadrowa”, „Piechota”, „Pieśń o wodzu miłym, jedzie na kasztance”, „Ojczyzno ma”, „My pierwsza brygada”, „Myślimy o Polsce”, „Maszerują strzelcy”, „Niepodległość trudne                    słowo”.

Oceny konkursu dokonywało jury w składzie: pani Dorota Kamysz-Figa – pedagog szkolny, pani Dorota Witkowska – nauczyciel muzyki i plastyki oraz pani Jadwiga Grzymała – nauczyciel biblioteki. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce zajęła SP nr 61 – pieśń „Myślimy o Polsce”

II miejsce zajęła SP nr 107 – pieśń „Niepodległość trudne słowo”

III miejsce zajęła SP nr 64 – pieśń „Ojczyzno ma”

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Półkole. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone piękne dyplomy. Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uświetnieniem całej uroczystości był montaż słowno-muzyczny „Droga do niepodległości” w przepięknym wykonaniu uczniów z klasy 3 a oraz ucznia klasy 6a, dzięki któremu z zapartym tchem wysłuchaliśmy „Redutę Ordona”. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie konkursowe dostarczyło wielu przyjemnych wrażeń i pozostawiło same miłe wspomnienia. Organizatorami konkursu były nauczycielki świetlicy: Monika Żyrek i Agnieszka Skrzyńska.

Wszystkim z całego serca dziękujemy.

Opracowanie: A. Skrzyńska