Pasowanie świetliczaka

W czwartek 11 października 2018r. w naszej świetlicy miało miejsce bardzo ważne, podniosłe wydarzenie. Tego dnia, uczniowie klas pierwszych, zostali pasowani na „Radosnego Świetliczaka”. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów z klasy IIIa, którzy przygotowali dla młodszych kolegów wierszyki i piosenki. Następnie pierwszaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w zabawach, które przygotowały Panie ze Świetlicy. Aby dostać się do „grona naszych Świetliczaków”, nowo przybyłe dzieci zostały poddane „sprawdzianowi gotowości świetlicowej”. Pierwszaki musiały wykazać się: odwagą, wiedzą, różnymi umiejętnościami oraz sprawnością fizyczną. Pierwszoklasiści, w zabawie „prawda czy fałsz”, mogli pochwalić się zdobytą już wiedzą, po czym przystąpili do zabaw ruchowych, w których wykazywali się umiejętnościami ruchowymi. W ostatniej zabawie „czy znasz regulamin świetlicowy”, dzieci udowodniły, że znają regulamin i doskonale potrafią wyjaśnić zasady panujące w naszej Świetlicy. Ostatnim punktem programu było podniosłe złożenie przysięgi. Po złożonej przysiędze, każdy uczeń z klasy pierwszej, został pasowany przez Panią Ewę Sito - nauczyciela świetlicy, na „Radosnego Świetliczaka”. Na pamiątkę tego wydarzenia, wszystkie nowe „świetliczaki” zostały odznaczone wyjątkowymi - świetlistymi -  medalami oraz otrzymały piękne zakładki do książek, które zostały wykonane przez uczniów z klasy III i IV. Na koniec uroczystości, dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. Wszystkim nowo przybyłym dzieciom, Panie ze Świetlicy życzyły dużo uśmiechu, sukcesów w nauce oraz miłego spędzania czasu.

Opracowanie: A. Skrzyńska, M. Żyrek