Udział w programie "Lekcje z klasą"

Projekt „Lekcje z klasą”

W bieżącym roku szkolnym, nauczyciel świetlicy A. Skrzyńska wraz z dziećmi z klasy 3 a, bierze  udział w projekcie Lekcje z klasą.

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu oparty jest o przygody profesora Szkiełki, który zabierze dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wciągająca fabuła projektu dostarczy dzieciom wiele radości i zabawy, dzięki czemu nauka stanie się prawdziwą przyjemnością.

Projekt realizuje cele edukacji wczesnoszkolnej, a także:

  • rozwija u uczniów kreatywne myślenie,
  • uczy ich, jak rozpoznawać własne emocje i w jaki sposób je wyrażać,
  • ćwiczy umiejętność pracy zespołowej i nawiązywanie relacji.

Opracowanie: A. Skrzyńska