Program "Pomysłowy rok"

Program Fundacji Uniwersytet Dzieci „Pomysłowy rok”

W tym roku szkolnym dzieci z naszej świetlicy mają możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach realizowanych w ramach programu „Pomysłowy rok”. Zapewnia on uczniom oraz nauczycielom moc radości. Ideą programu jest świętowanie różnych okoliczności (Boże Narodzenie, Wielkanoc) oraz podkreślenie wagi różnych dni (np. walentynki, pierwszy dzień wiosny), a także poszerzanie wiedzy i zainteresowań z różnych dziedzin poprzez realizację wyjątkowych scenariuszy zajęć. Świetnie opracowane materiały i aktywności na pewno przypadną dzieciom do gustu. W ramach programu raz w miesiącu organizowany będzie cykl zajęć tematycznych. Czeka nas mnóstwo kreatywnej zabawy i satysfakcji z udziału w programie.

„Czy misia można spotkać w lesie?”

To były pierwsze zajęcia z programu „Pomysłowy rok”, które odbyły się w listopadzie. Dostarczyły cennych wiadomości na temat niedźwiedzi i ukazały wyraźne różnice pomiędzy niedźwiedziem a misiem. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Czy niedźwiedzie mocno śpią?”, rozpoznawały odgłosy niedźwiedzi z nagrań dźwiękowych, uczestniczyły w zabawie ruchowej i zespołowej oraz grze dydaktycznej. Można było zmierzyć i porównać odcisk łapy niedźwiedzia z odciskiem swojej dłoni. Zabawa była przy tym wspaniała!

Opracowanie: A.Skrzyńska